Jeśli propagujesz zdrowy styl życia, uprawiasz sport, chcesz długo żyć i nie jest ci obojętne Twoje zdrowie to z pewnością rozwiązanie dla Ciebie.
Trafiłeś właśnie na produkt, który rozwiąże twój problem. Sądzę, że chcesz i może nawet musisz używać telefonu komórkowego na co dzień, z kolei na pewno dbasz o swoje zdrowie i nigdy nie chciałbyś zachorować np. na nowotwór. MATRIX2 rozwiąże ten problem! Produkt został wynaleziony i opatentowany w USA. Wynaleziony przez naukowca Davida Schmidta jest metalowa płytka o odpowiednim kształcie z zatopionym układem produkowanym w fabryce – dostawcy Apple. Płytka jest cienka, estetyczna i jej zamontowanie jest dziecinnie proste. Wystarczy bowiem aby płytka znajdowała się, stykała z tylną częścią obudowy twojego smartfona. Wystarczy więc, że umieścisz ją w etui (pomiędzy etui a telefonem), albo po prostu przykleić do tylnej obudowy telefonu, na zewnątrz. Jak widzisz montaż jest produkty i urządzenie działa natychmiast i na zawsze – nie zużywa się.
MATRIX2 uchroni cię od niebezpieczeństwa silnej ekspozycji na fale mikrofalowe tak ważnego neurologicznie organu jakim jest nasz mózg.
To jedyne na świecie opatentowane urządzenie, które faktycznie chroni nasze ciało, redukując do 98% promieniowania (w zależności od modelu tel.) To proste. Wystarczy włożyć w etui płaską płytkę lub przykleić ją na zewnętrzną stronę obudowy. Piętnaście innych produktów funkcjonujących na rynku, od małych układów z diodami do magnesów, nie spełniają obietnic ich producentów. Wszystkie były badane w najbardziej prestiżowym, niezależnym szwajcarskim laboratorium badania materiałów SGS (www.SGS.com) i tylko MATRIX2 został uznany za jedyne urządzenie praktycznie chroniące rozmówcę przed promieniowaniem z telefonów komórkowych w częstotliwościach od 900 MHz do 2,4 GHz.
Urządzenie Matrix2 będzie dopasowane do twojego telefonu ponieważ firma LifeWave stworzyła serię w oparciu badań poszczególnych modeli (zobacz załączony raport z badań, na dole strony). Wynika to z tego, że każdy model telefonu posiada inną liczbę anten (nadajnik/odbiornik) i w inny sposób umiejscowiony. W związku z tym nie wierzcie w produkty, które rzekomo niwelują pole i są uniwersalne. Założyciel LifeWave, David Schmidt wymyślił ten wyjątkowy projekt anteny, pożyczając inspirację od Nikola Tesli i jego rewolucyjnej 'cewki naleśnikowej’. MATRIX2 jest naprawdę niezwykły! Organizacja WHO w 2000 roku zaleciła stosowanie zasady ostrożności[58]. Są to zalecenia Unii Europejskiej dotyczące ochrony środowiska. Według WHO zasadą ostrożności jest „polityka zarządzania ryzykiem w razie wysokiego stopnia nieznajomości naukowej, odzwierciedlająca wymagania jakie powinny zostać podjęte w przypadku rzeczywistego zagrożenia bez oczekiwania na wyniki badań naukowych. Innymi mniej surowymi podejściami do tego tematu są „zasada rozważnego unikania” oraz ALARA (ang. As Low as Reasonably Achievable)[59]. Tak czy inaczej, każdy z nich jest trudny w realizacji głównie za sprawą ogólnodostępności oraz ekonomicznego znaczenia telekomunikacji bezprzewodowej. Zalecenia dotyczą rzadkiego korzystania z telefonów komórkowych, ograniczania dla dzieci, stosowanie telefonów komórkowych o bardzo niskich poziomach promieniowania.W internecie znaleźć można wiele opinii lekarzy i naukowców, którzy są przekonani o szkodliwości promieniowania tel. komórkowych na nasze zdrowie.
Wielu z nich uważa, że w ciągu najbliższej dekady wiele osób używających telefony komórkowe zachoruje na raka mózgu, glejaka oraz nowotwory narządów płciowych (noszenie tel w kieszeniach).
Poniższe zdjęcia pokazują, że nasza czaszka i układ krwionośny mający być barierą zabezpieczającą mózg takową nie jest, w przypadku promieniowania telefonów komórkowych. Podczas rozmowy telefonicznej promieniowanie mikrofalowe penetruje nasz mózg. Z telefonu korzystamy przez wiele lat, pewnie przez całe życie, nasze dzieci, które urodziły się w erze 'komórkowej’ praktycznie cały czas.
Ta ekspozycja nie pozostanie bez skutków dla naszego zdrowia …
Fale mikrofalowe z telefonu komórkowego podczas połączenia przekraczają wszelkie ustalone normy dla tzw. smogu elektromagnetycznego w którym żyjemy.
Obejrzyj proszę dwa krótkie filmy po prawej stronie.
Już dziś zlikwiduj swoją ekspozycję na fale mikrofalowe z twojego telefonu.
Kup MATRIX 2 i ogranicz aż do 98% promieniowanie z twojego telefonu komórkowego!
MATRIX2
Faktycznie redukuje twoją ekspozycję na promieniowanie tel. komórkowego aż do 98%,
Jest tak płaski, że pasuje do twojego etui,
jest wynalazkiem opatentowanym przez firmę LifeWave,
Potrzebujesz więcej informacji – zadzwoń do konsultanta tel. 501 45-55-77 lub napisz szymon@nanoteam.pl W sprawie zakupów w cenach hurtowych i detalicznych zapraszamy do kontaktu.
Poniżej prezentujemy publikowane informacje nt. wpływu tel. komórkowych na nasze zdrowie:
—————————————————————————————————————————————
Zagrożenia dla zdrowia spowodowane przez telefony komórkowe
Część fal radiowych emitowanych przez telefony komórkowe jest pochłaniana przez głowę. Fale radiowe emitowane przez telefony GSM osiągają moce szczytowe dochodzące do 2 W, natomiast dla amerykańskich analogowych telefonów dochodzą do 3,6 W. Pozostałe cyfrowe mobilne technologie, takie jak CDMA i TDMA mają mniejszy pobór mocy, zwykle poniżej 1 W. Maksymalna moc wyjściowa telefonu komórkowego jest określana przez normy ustalane przez odpowiednie agencje w każdym kraju. W większości przypadków, telefon komórkowy oraz stacja bazowa dostosowują moc do panujących warunków (jakości sygnału, siły sygnału, otoczenia w jakim znajduje się telefon etc.).
Współczynnik pochłaniania promieniowania przez organizm człowieka jest mierzony jako SAR (ang.specific absorption rate). Maksymalny dopuszczalny poziom SAR jest określany ustawowo przez jednostki administracyjne wielu krajów. W USA agencja FCC (ang.Federal Communications Commition) ustaliła maksymalną wartość SAR na poziomie 1,6 W/kg uśredniając na 1 gramie tkanki. W Europie limit ten wynosi 2 W/kg (mierzone na 10 gramach tkanki). Wartość SAR silnie zależy od wagi, na którą zostanie ona uśredniona, a więc europejska 10-gramowa skala nie może być porównywana z amerykańska 1-gramową skalą. Wartości SAR dla konkretnych telefonów komórkowych, wraz z innymi pomocnymi informacjami, można znaleźć zarówno na stronach internetowych producentów jak i na stronach firm dostawców[11].
Efekt termiczny
Jednym z lepiej poznanych efektów promieniowania radiowego jest nagrzewanie pojemnościowe. Nagrzewanie pojemnościowe jest to nagrzewanie związane z efektami polaryzacji cząsteczek i przewodnictwa w ośrodkach dielektrycznych (takich jak tkanki żywe). W trakcie korzystania przez człowieka z telefonu komórkowego narażona na działanie efektu nagrzewania pojemnościowego jest głównie głowa. Efekt ten może spowodować wzrost jej temperatury. W tym przypadku, wzrost temperatury jest mniejszy niż w przypadku bezpośredniego wystawienia głowy na słońce. Krwiobieg mózgu umożliwia poprzez przepływ krwi odprowadzanie nadwyżki ciepła z mózgu. Jednak nie wszystkie narządy mają możliwości kontrolowania temperatury i odprowadzania ciepła. Przykładowo rogówka oka nie ma mechanizmu kontrolującego temperaturę i 2–3 godzinny wpływ promieniowania (o wartości SAR od 100 do 140 W/kg) powoduje wzrost temperatury soczewki do 41–42 °C oraz tworzenie się zaćmy[12]. Ryzyko zaćmy nie zostało jeszcze powiązane z używaniem telefonów komórkowych (głównie ze względu na ich niskie moce).
Cześć elementów głowy ludzkiej jest bardziej wrażliwych i narażonych na uszkodzenia związane z temperaturą, a w szczególności włókna nerwowe, które są słabo ukrwione.
Efekt nietermiczny
Protokoły komunikacyjne wykorzystywane przez telefony komórkowe często zawierają niskie częstotliwości w sygnale nośnym. Modulacje te są tematem debaty, mającej na celu określenie czy i jakie mają one znaczenie biologiczne[13].
Część z naukowców argumentuje, że tzw. nietermiczne efekty mogą być związane z odpowiedzią komórek na wzrost temperatury. Przykładowo[14] niemiecki biofizyk Roland Glaser twierdzi, że zawarte w komórkach białka szoku cieplnego (HSP – ang. Heat Shock Proteins) wykazują wzrost ekspresji w wyniku zwiększania temperatury ciała prowadząc do jego chłodzenia. Mimo wszystko zjawisko to jest mało zauważalne by uznać je za oczywiste.
Martin Blank nie zgadza się z argumentami Rolanda Glasera, dając na dowód różne ścieżki syntezy białek szoku cieplnego w komórkach[15].
Efekt bariery krew-mózg
Szwedzcy naukowcy z Uniwersytetu Lund badali wpływ fal radiowych na mózg szczura. Odkryli przeciek albuminy do mózgu poprzez przesiąkanie przez barierę krew-mózg[16]. Inne grupy nie potwierdzają tego odkrycia w komórkach[17] oraz w badaniach na zwierzętach[18].
Czułość elektryczna
Część użytkowników telefonów komórkowych uskarża się na nieokreślone dolegliwości podczas rozmów lub zaraz po nich. Wśród dolegliwości tych wymieniają m.in. pieczenie skóry głowy oraz rąk, zmęczenie, zaburzenia snu oraz pamięci, zawroty oraz bóle głowy, utrata koncentracji, opóźnione reakcje, palpitacje serca a w skrajnych przypadkach nawet zaburzenia układu pokarmowego. Raporty opisują wszystkie te objawy zaznaczając przy tym, że mogą być one jednocześnie spowodowane innymi czynnikami takimi jak stresczy efekt nocebo[19].
Efekt genotoksyczny
Zespół naukowców Uniwersytetu Ateńskiego w 2004 roku przeprowadził badania na muszkach owocówkach. Opublikowane wyniki badań wykazały zmniejszenie możliwości reprodukcyjnych muszek owocówek do sześciu minut w wyniku działania na nie pola elektromagnetycznego o częstotliwości 900 MHz przez pięć dni[20]. Podobne doświadczenie zostało powtórzone w 2007 roku dla dwóch częstotliwości: 900 MHz oraz 1800 MHz. Wynik badania był identyczny jak ten sprzed trzech lat, ale dodatkowo okazało się, że zmiana częstotliwości nie wprowadziła żadnych istotnych zmian[21]. Po kolejnych dodatkowych eksperymentach zespół opublikował trzeci raport w którym stwierdził, że „wyniki poprzednich badań były związane z uszkodzeniem dużej liczby komórek jajowych po fragmentacji DNA w komórkach macierzystych”[22].
W 1995 roku Lai i Singh w magazynie Bioelectromagnetics informowali o uszkodzeniach DNA po dwugodzinnym promieniowaniu falami mikrofalowym o poziomie uznanym jako bezpieczny[23]. W grudniu 2004 roku europejskie badania o nazwie REFLEX obejmujące 12 współpracujących ze sobą laboratoriów w różnych krajach, ukazały dowody na uszkodzenia DNA hodowli komórek in-vitro w wyniku działania pola elektromagnetycznego o średnim SAR równym 0,3–2 W/kg. Badania dostarczają tych samych informacji, natomiast nie zawierają żadnych dowodów na zmiany w komórkach innego typu, w tym zmian w chromosomach, genach oraz na ich przyśpieszone dzielenie[24]. Konkluzją badań REFLEX-u jest brak genotoksyczności promieniowania fal radiowych[25].
Rakotwórczość
W 2006 roku w Danii został opublikowany raport z badań dotyczących powiązania zachorowań na raka a korzystaniem z telefonów komórkowych[26]. Uczestnikami badań, które trwały przez okres 20 lat była grupa 420 tys. Duńczyków. Badania nie wykazały zwiększenia ryzyka zachorowań. Niemiecki Urząd do Spraw Ochrony przed Napromieniowaniem (BfS – niem. Bundesamt für Strahlenschutz) rozważa ten raport jako nierozstrzygający[27].
W celu zbadania oceny ryzyka zachorowań na raka poprzez wpływ telefonów komórkowych zapoczątkowano międzynarodowy projekt Interphone sponsorowany przez przemysł[28]. Projekt ten bierze pod uwagę badania trwające dłużej niż 10 lat[29]. Niektórzy naukowcy zarzucają, że projekt badania Interphone zawiera błędy[30].
Wyniki opublikowanego raportu odnośnie badań są następujące (badanie zakończyło się w 2004, ale jeszcze nie przedstawiono łącznych wyników[28]):
Nie znaleziono dowodów na powiązanie telefonów komórkowych z ryzykiem zachorowań na raka – 10-letnie duńskie badania (2004 rok)[31].
Szwedzkie badania (2005 rok) zakończyły się następującą konkluzją: „…dane nie potwierdzają hipotezy, iż używanie telefonów komórkowych jest związane ze zwiększeniem ryzyka powstania nowotworu mózgu”[32].
Brytyjskie badania (2005 rok) zasugerowały iż „…w pierwszej dekadzie od momentu rozpoczęcia używania telefonów komórkowych nie ma zasadniczego ryzyka powstawania guza nerwu przedsionkowo-ślimakowego. Jednakże nie można wykluczyć zwiększenia tego ryzyka w wyniku długoterminowego użycia telefonów komórkowych”[33].
Niemieckie badania (2006 rok) zakończyły się wnioskiem: „…nie stwierdzono zwiększenia ryzyka powstania nowotworu mózgu u osób korzystających z telefonów komórkowych; jednakże dla użytkowników korzystających z telefonów komórkowych przez długi czas wyniki będą musiały zostać jeszcze potwierdzone i ewentualnie poprawione o nowe fakty w przyszłości”
Konkluzja wspólnych badań prowadzonych w północnej Europie: „…pomimo, że badania nie wskazują związania zwiększenia ryzyka powstania nowotworów mózgu w wyniku używania telefonów komórkowych; możliwe zagrożenie istnieje przede wszystkim dla mózgu w przypadku długoterminowego korzystania z telefonów komórkowych”[34].
Wyniki innych niezależnych badań nad związkiem zachorowań na raka a używaniem telefonów komórkowych wskazują na wzrost ryzyka wystąpienia nowotworów złośliwych mózgu w wyniku używania telefonów komórkowych:
Ryzyko powstania nowotworu jest związane z używaniem telefonów komórkowych[35].
Szwedzki zespół naukowców z Instytutu Karolinska przewodzący badaniom epidemiologicznym (2004 rok) sugerował, że regularne korzystanie z telefonu komórkowego przez ponad dekadę jest powiązane ze zwiększeniem ryzyka powstania guza mózgu. Wzrost ten nie został odnotowany dla osób, które używały telefon przez mniej niż 10 lat[36].
Grupa badawcza INTERPHONE z Japonii opublikowała wyniki swoich badań na temat ryzyka powstawania guza mózgu związanego z korzystaniem z telefonu komórkowego. Wykorzystywali nowe podejście: określanie wartości SAR wewnątrz guza poprzez obliczanie absorpcji pola o częstotliwości radiowej wewnątrz guza. Zespół badał różne typu guzów mózgu. W raporcie z wyników badań zespół stwierdza iż całkowita wartość ilorazu szans (OR – ang. Odd Ratio) nie została zwiększona i że nie było wyraźnego trendu w kierunku zwiększania OR w stosunku do określonego przez SAR narażenia[37].
Własne opracowanie badań australijskiego neurochirurga dr. Vini Khurana prezentuje dowody na to, że używanie telefonów komórkowych przez więcej niż 10 lat może podwoić ryzyko powstania raka mózgu, przez co jest bardziej niebezpieczne niż palenie tytoniu[38]. Jego praca została skrytykowana jako wybiórcza analiza literatury wspierająca tezy autora[39].
Sen i efekt EEG
Niektóre badania twierdzą, że promieniowanie telefonów komórkowych ma wpływ na sen, w tym na opóźnienia w zasypaniu[40]. Autorzy badań klinicznych prowadzonych przez szwedzki Instytut Karolinska wraz z Uniwersytetem Stanowym Wayne w USA sugerują powiązanie promieniowania fal radiowych z zaburzeniami snu w pewnych jego stadiach[41]. Angielska Narodowa Opieka Zdrowotna (NHS – ang. UK National Health Service) skrytykowała te badania. Powodem była mała liczba uczestników oraz fakt, że 53% badanych zgłosiło uczulenie podczas używania telefonów komórkowych. Proporcja ta nie odzwierciedla rzeczywistego stanu całej populacji. NHS skrytykowała także prasę za niewłaściwe przekazywanie wyników tych badań[42].